Wielkość czcionki:

 • A
 • A
 • A

Kontrast strony:

 • A
 • A
 • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Ambasador Przyjaznej Edukacji

 

Zabawa to nie tylko rozrywka.
Jest wiele sposobów na naukę!

 

Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na angażującą edukację. Naukowcy i inżynierowie, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące wyzwania. Wiemy jak rozpalić ich zaangażowanie dzięki systemowi LEGO® Education i chcemy dzielić się tym doświadczeniem z innymi. W tym celu tworzymy ogólnopolską sieć dla użytkowników rozwiązań LEGO® Education – program Ambasadora Przyjaznej Edukacji.

 

Jak chcemy tego dokonać?

By dzieci rozwijały się w sposób odpowiadający wyzwaniom przyszłości, łączymy unikalne doświadczenia, wiedzę i kompetencje trzech środowisk:

str04b kopiaAKCES Edukacja
i Fundacja ALE Nauczanie

str04d kopia

Placówki oświatowe

str03c kopia

Partnerzy merytoryczni

 • Placówki oświatowe świetnie rozumieją potrzeby uczniów i specyfikę polskiej oświaty. We współpracy z zaangażowanymi dyrektorami i nauczycielami wdrażamy system LEGO Education. Nauczyciele zyskują nowe narzędzia, kompetencje oraz merytoryczne wsparcie do angażującej pracy z uczniami i realizowania wymagań Podstawy Programowej. Placówki włączają się w inicjatywy LEGO Education jak międzynarodowy turniej FIRST® LEGO® League, a przedszkola organizują regularne zajęcia dla dzieci i rodziców/seniorów. Ambasador buduje świadomość roli edukacji, dzieli się zdjęciami z zajęć w internecie, wymienia się pomysłami i inspiracjami na forum APE oraz podczas spotkań sieci APE, organizuje otwarte zajęcia dla innych nauczycieli, realizuje zaplanowane z partnerem merytorycznym badania, przyjmuje studentów na praktyki.
 • Partnerzy merytoryczni – środowisko akademickie i eksperci są zaangażowani w pracę nad sposobami rozwiązywania wyzwań codziennej pracy placówek poprzez wykorzystanie rozwiązań LEGO Education. Prowadzą badania, kształcą przyszłych nauczycieli w sposób dostosowany do potrzeb uczniów i polskiego systemu edukacyjnego.
 • AKCES Edukacja i Fundacja ALE Nauczanie – wsparcie merytoryczne, sieciowanie środowiska użytkowników rozwiązań LEGO® Education oraz koordynacja programu. Pomożemy dobrać odpowiednie zestawy, trenerzy Akademii LEGO® Education przeprowadzą certyfikowane szkolenia dla kadry, przygotujemy do turnieju FIRST® LEGO® League, wspólnie zbudujemy bazę wiedzy i dobrych praktyk na forum. Zorganizujemy cykliczne, otwarte spotkania APE i konferencje z warsztatami, wesprzemy w inicjatywach placówki, skoordynujemy funkcjonowanie sieci APE.

 

Wartości Ambasadora Przyjaznej Edukacji

Nasze Wartości obazuje logo:logo pionowe kopia2

 • Dłonie – fundamentem programu są zaangażowani ludzie, którzy swoją codzienną pracą czynią edukację przyjaźniejszą,
 • Latarnia – zbudowana z klocków LEGO symbolizuje placówki oświatowe (uczniowie, nauczyciele, rodzice), środowisko akademickie i eksperckie oraz AKCES Edukacja z Fundacją ALE Nauczanie i systemem LEGO Education (zestawy w połączeniu z umiejętnością posługiwania się nimi),
 • Światło – Ambasadorzy wskazują drogę do angażującej edukacji dzieląc się z innymi najlepszymi praktykami i swoim doświadczem.

Jest jeszcze jeden powód, dlaczego symbolem APE jest latarnia. By sprostać dzisiejszym wyzwaniom kaganek to już za mało ;)

 

Jak stać się Ambasadorem?

1. Zapoznajcie się z naszym pomysłem na czynienie edukacji przyjaźniejszą i zastanówcie się w swoim zespole nad dwoma pytaniami:

 • W jakich wyzwaniach, z którymi mierzycie się w codziennej pracy, ma Was wspierać system LEGO Education?
 • Jak chcielibyście realizować misję Ambasadora w swoim środowisku?

2. Jeśli chcemy tego samego to czas się poznać :) Skontaktuj się z konsultantem (zakładka Dział handlowy) i porozmawiajmy o szczegółach. Jeśli w okolicy jest już Ambasador to będzie okazja zobaczyć, jak APE działa w praktyce..

3. Jeśli jesteście gotowi podjąć się roli Ambasadora Przyjaznej Edukacji to razem zaplanujemy działania, podpiszemy umowę, przekażemy tablicę i ZACZYNAMY!

 

 

Program Ambasadora Przyjaznej Edukacji jest międzynarodowym pilotażem, a jego efekty będą wykorzystywane przez LEGO Education na całym świecie.

Newsletter

Zapisz się już teraz