Wielkość czcionki:

  • A
  • A
  • A

Kontrast strony:

  • A
  • A
  • A

AKCES Edukacja na portalach społecznościowych

Witamy na forum AKCES Edukacja. Zapraszamy do wymiany doświadczeń.  

Aby publikować posty ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO.    

"Całe" zajęcia z wykorzystaniem LEGO Education DUPLO

, 16 maj 2019 13:57
Jak już wspominałam , o TUTAJ w edukacji przedszkolnej doskonale sprawdzają się zarówno zajęcia, podczas których wykorzystanie LEGO to jakby tylko element tych zajęć, jak i te, w których główną tematykę stanowi wykorzystanie konkretnych zestawów LEGO.
W placówce, w której pracuję dopiero rozpoczynamy przygodę z wykorzystywaniem zestawów LEGO Education w codziennej pracy.
Pozwolę sobie w tym miejscu zamieścić pierwszy z opracowanych przeze mnie scenariuszy(format pdf), jednocześnie zachęcając Was do umieszczania tutaj swoich materiałów.
Witajcie po raz kolejny.
Wiem, że wychodzi na to, że póki co piszę tu dla/do siebie, jednak wierzę, iż lada chwila owe forum wypełni się większą ilością aktywnych użytkowników.
Razem z moimi przedszkolakami podjęliśmy kolejne Lego wyzwania, w związku z którymi powstają kolejne Lego scenariusze. Tym razem wspólnie ze swoimi 4 i 5 - latkami wzięliśmy udział w niezwykłej, baśniowej, wyprawie - przygodzie, podczas której czekały na nas ciekawe zadania i jednocześnie podczas której udało nam się pomóc krainie "Szczęśliwości".
Do wpisu załączam scenariusz naszych działań, który można pobrać m.in. tutaj: http://ludwiczka.nazwa.pl/wesolaludwiczka/kuferek.pdf

szczesliwosc_6.JPG

szczesliwosc_9.JPG
szczesliwosc_20.JPG
szczesliwosc_26.JPG
szczesliwosc_36.jpg

Nasza wyprawa do Szczęśliwości,  chęć pomocy jej mieszkańcom, pokonywanie kolejnych zadań i ostatecznie otworzenie szkatuły/kufra ze szczęściem i miłością była dla nas wszystkich niesamowitą "lekcją". Nauczyliśmy się dzięki niej współpracy w niewielkich grupach, poznaliśmy nowe słowa (koła zębate, rampa, szkatuła), uświadomiliśmy sobie, że życie bez przyjaźni i miłości byłoby naprawdę smutne. Poznaliśmy również swoje umiejętności (nie tylko te oparte o budowanie nowych konstrukcji) no i przede wszystkim pokonaliśmy "zło" - dobrocią.

Ta wspólna zabawa pozwoliła nam dostrzec, że nie tylko Szczęśliwość miała problem z "utratą" przyjaźni, a co za tym idzie radości i uśmiechu. Od tej pory w naszej grupie również będziemy się starać, by konfliktów pojawiało się jak najmniej, a jeśli już się pojawią postaramy się od razu "zbudować" odpowiedni "klucz", który pomoże nam uwolnić wszelkie pozytywne uczucia i pozbyć się negatywnych odczuć.

*Zapoznaj się z Regulaminem Forum

Newsletter

Zapisz się już teraz