LEGO® WeDo 1.0

LEGO® Education WeDo 1.0 to gotowy do użycia zestaw pozwalający wprowadzić uczniów w świat robotyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.

Zestaw idealnie nadaje się do przeprowadzania zajęć z nauk przyrodniczych, techniki, informatyki, czy matematyki. WeDo znajduje również zastosowanie na zajęciach związanych z rozwijaniem umiejętności językowych (np. ćwiczenie zdolności prezentacji, rozszerzanie słownictwa, odgrywanie ról).

Jeden zestaw zawiera 158 elementów i jest przeznaczony dla 1-2 osób w wieku 7+

 Oprogramowanie

Oprogramowanie, dostępne na komputery osobiste, zapewnia łatwe w użyciu środowisko programistyczne, które pozwala tchnąć życie w modele LEGO® tworzone przez uczniów.

Oprogramowanie obejmuje:

  • 20 ćwiczeń wprowadzających mających na celu zaprezentowanie podstawowych zasad budowania i programowania,
  • 12 projektów pogrupowanych w cztery bloki tematyczne,
  • animacje wprowadzające w każdy z tematów.

Uwaga: materiały w oprogramowaniu dostępne w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, szwedzkim, duńskim, norweskim, japońskim i rosyjskim. Dla naszych klientów przygotowaliśmy również polski podręcznik nauczyciela.

Kompatybilność oprogramowania

  • System operacyjny:
    • Windows od XP do 10 – do pobrania z LEGO®
    • Mac OS – do pobrania z LEGO®.

 

Zestaw podstawowy dostarczany jest w pojemniku z zasobnikami, hubem USB, silnikiem, czujnikiem ruchu, czujnikiem przechyłu oraz elementami do budowania dla dwóch uczniów. 

 

Szkolenia Akademii LEGO® Education

Oprogramowanie i materiały LEGO® Education

Wsparcie i serwis

Katalog LEGO® Education 2018

Oficjalny sklep LEGO® Education w Polsce