LEGO® Education Innovation Studio

LEGO Education Innovation Studio bazuje na koncepcji praktycznego ujęcia procesu dydaktycznego, wyzwalającego u dzieci autentyczny zapał do odkrywania. Inżynierowie oraz naukowcy, którzy jutro będą zmieniać świat, siedzą dzisiaj w szkolnych ławkach i czekają na inspirujące, pobudzające i aktywizujące zadania. To duże wyzwanie!

LEGO Education Innovation Studio to praktyczne zastosowanie Systemu LEGO® dla uczenia się. Pozwala przenieść szkolne przedmioty z nudnych podręczników do prawdziwego życia zapewniając najlepszą edukację – taką, która angażuje osobiście i będzie trwać całe życie. Szeroka gama rozwiązań LEGO Education umożliwia atrakcyjne realizowanie materiału z wielu dziedzin i różnych przedmiotów, przede wszystkim STEM/STEAM. Eksperci AKCES Edukacja pomogą dostosować LEGO Education Innovation Studio do indywidualnych potrzeb konkretnej szkoły.

Od czego zacząć?

Przyznanie Certyfikatu LEGO® Education Innovation Studio jest potwierdzeniem wdrożenia
przez szkołę najwyższych Standardów LEGO Education i wiąże się z:

 • Zapewnieniem dostępu do różnorodnych rozwiązań LEGO Education (minimum trzy różne pracownie, w tym koniecznie EV3 i WeDo),
 • Certyfikacją kadry w ramach szkoleń Akademii LEGO Education,
 • Dedykowaną salą szkolną dla minimum 16 uczniów o wysokim standardzie i odpowiednim wyposażeniu,
 • Poczuciem misji LEGO Education i dbałością o wysoką jakość kształcenia.

Koszty

Po stronie Placówki leży konieczność wyposażenia klasy oraz przeszkolenia kadry zgodnie z wymogami LEGO Education. Certyfikacja jest bezpłatna dla Klientów AKCES Edukacja – Autoryzowanego Partnera LEGO Education w Polsce. Dla Placówek posiadających rozwiązania zakupione poza oficjalnym kanałem dystrybucji, wycena jest przygotowywana indywidualnie.

Przepis na własne LEGO® Education Innovation Studio

Proces Certyfikacji przebiega według ustandaryzowanego procesu:

 1. Po pierwsze daj się nam poznać! Prześlij do nas aplikację, czyli przedstaw krótko Placówkę, opisz dotychczasowe dokonania i prowadzone działania, podziel się własnymi pomysłami na współpracę. Nie musisz się rozpisywać (do jednej strony A4).
 2. W odpowiedzi odeślemy komplet informacji: wymogi względem przestrzeni i wyposażenia, informacje o certyfikowanych szkoleniach Akademii LEGO Education, przykłady realizacji i drafty umów, które wyjaśniają wszystko to, co powinieneś wiedzieć.
 3. W ramach audytu spotkamy się w Twojej szkole i podpiszemy List Intencyjny, który jasno określi wymogi, których realizacja pozwoli uzyskać Certyfikat LEGO Education Innovation Studio. Zaplanujemy harmonogram kompleksowych szkoleń Akademii LEGO® Education dla kadry,  opracujemy Plan Działania dla Placówki, czyli co będziemy wspólnie robić przez czas trwania umów.
 4. Gdy ocenisz, że jesteś już gotowy, sala jest przygotowana, a kadra przeszkolona,  spotkamy się ponownie celem podpisania umów i oficjalnego nadania Certyfikatu!

Przyznanie Certyfikatu i co dalej

Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa! 🙂 Forma LEGO Education Innovation Studio jest sztywno określona, lecz treść ustalamy wspólnie przy uwzględnieniu konkretnych potrzeb i możliwości Placówki. Wynikiem będzie Plan Działania, który będziemy wspólnie realizować. Co możemy robić? Poniżej kilka propozycji:

 • Prawo do komercyjnego wykorzystywania znaku handlowego “LEGO® Education
  Innovation Studio”,
 • Dołączenie do sieci Placówek zrzeszonych w ramach LEGO® Education Innovation
  Studios,
 • Wykorzystywanie sali podczas lekcji,
 • Uczestnictwo w inicjatywach LEGO Education tj. konkurs FIRST® LEGO® League
  oraz konkurs LEGO® Education Teacher Award,
 • Oficjalne otwarcie LEGO® Education Innovation Studio,
 • Cyklicznie organizowane konferencje,
 • Dostęp w pierwszej kolejności do wszelkich nowości, materiałów, zestawów,
 • Możliwość dołączenia do wewnętrznego programu testowego LEGO Education
  nowych i dotychczasowych rozwiązań,
 • Możliwość współorganizowania szkoleń Akademii LEGO Education,
 • Możliwość prowadzenia komercyjnych zajęć dodatkowych dla uczniów.

Jesteśmy ciekawi Twoich pomysłów!
Skontaktuj się z nami
leis@akcesedukacja.pl

Materiały dodatkowe: