LEGO® Education Teacher Award

Potrafisz zainspirować ciekawskie dzieciaki?

Wiemy, ile pasji wkładasz w nauczanie przedmiotów STEAM (ang. Science, Technology, Engineeering, Art and Math) Twoje zaangażowanie ożywia lekcje i inspiruje kolejne pokolenia inżynierów i naukowców. Teraz chcielibyśmy nagrodzić Cię za te wysiłki.

Konkurs LEGO® Education Teacher Award został zorganizowany, aby docenić innowacyjnych nauczycieli szkół podstawowych i średnich z całego świata. Aby wziąć w nim udział, wystarczy pokazać nam, jak udało Ci się zastosować klocki LEGO® do urozmaicenia swoich lekcji. Im bardziej kreatywny, pomysłowy i inspirujący to sposób, tym lepiej!

Jeśli Twoje nazwisko znajdzie się na pierwszym miejscu listy finalistów, otrzymasz opłacone zaproszenie (przelot, zakwaterowanie, opłata konferencyjna) do zaprezentowania swoich osiągnięć na Sympozjum LEGO EducationTo doskonała okazja do podzielenia się innowacyjnymi praktykami z nauczycielami o podobnym nastawieniu do pracy oraz przetestowania niektórych z naszych najnowszych produktów.

Jak wziąć udział w konkursie?

Przygotowując swoje lekcje z wykorzystaniem klocków LEGO, pomyśl już dziś o materiałach dodatkowych, które potrzebne będą
przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego:

• krótkim streszczeniu proponowanej prezentacji na sympozjum;

• przykładowych materiałach lekcyjnych, takich jak arkusz pracy lub scenariusz zajęć;

• dowodach realizacji, takich jak zdjęcia, krótki film wideo lub próbka pracy uczniów;

• zaprezentowaniu korzyści z takiego sposobu prowadzenia lekcji dla społeczności nauczycielskiej;

• krótkiej samoocenie.

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, choć mile widziana.

Pełne zasady konkursu są opisane w Regulaminie.

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 


1. Czy w konkursie LEGO® Education Teacher Award mogą brać udział jedynie nauczyciele stosujący rozwiązania LEGO Education?

Niekoniecznie, ponieważ konkurs jest otwarty dla wszystkich nauczycieli, którym idea STEAM nie jest obca. Jedynym warunkiem jest urozmaicanie swoich lekcji za pomocą klocków lub elementów LEGO.

2. Jak wyglądają eliminacje?

Konkurs składa się z dwóch etapów: krajowego i międzynarodowego. W Etapie I zostanie wyłonionych pięciu finalistów, których zaprosimy do siedziby AKCES Edukacja w Poznaniu. Zwycięzca krajowego Etapu zdobędzie tytuł Laureata polskiej edycji konkursu Teacher Award. To zapewni przejście do Etapu II i możliwość wyjazdu na LEGO Education Symposium w Bostonie (USA).

3. W jakim języku nauczyciele powinni wypełnić zgłoszenia? Zgłoszenia mogą być wypełnione zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim. Wymagane jest jednak, aby prezentacja, przedstawiana na Sympozjum w Bostonie, została zaprezentowana w języku angielskim.

4. Co jeśli nauczyciel nie zna języka angielskiego?
Nauczyciele mogą składać zgłoszenia w języku polskim. Jednak zwycięzcy międzynarodowego etapu będą musieli zaprezentować i przedstawić prezentacje w języku angielskim. LEGO Education nie jest w stanie zagwarantować tłumacza. Firma AKCES Edukacja oferuje laureatowi polskiej edycji konkursu ewentualną pomoc w przetłumaczeniu prezentacji.

5. Czego mam się spodziewać po LEGO Education Symposium?
Każdy z trzech dni rozpocznie się przemówieniem na temat przewodni, a przez resztę czasu będą się odbywać ekscytujące warsztaty. Sesja dzielenia się (sharing session), w której zwycięzcy nauczyciele prezentują swoją pracę, to ostatnia sesja drugiego dnia. Sprawdź wstępny harmonogram.

6. Jak będzie wyglądać moja prezentacja podczas LEGO Education Symposium?
W tym roku nie będzie formalnej prezentacji na scenie. Zamiast tego odbędzie się przyjęcie z przekąskami, podczas którego nauczyciele zwycięzcy zostaną zaproszeni do pokazania swojej pracy przy stołach. Mogą korzystać z laptopa lub tabletu, aby wyświetlać zdjęcia lub filmy, prezentować wydruki, dowolne modele i konstrukcje, czy narzędzia, które są częścią ich pracy. Dzięki temu będzie okazja do nawiązywania bezpośrednich kontaktów z innymi nauczycielami.

7. Chcę wziąć udział w LEGO Education Symposium, ale nie wygrałem polskiej edycji LEGO® Education Teacher Award. Czy to możliwe?
Oczywiście! Laureat polskiej edycji LEGO® Education Teacher Award otrzyma opłacone zaproszenie, ale udział możesz sobie zapewnić rejestrując się samodzielnie. Opłata konferencyjna wynosi $375 USD. Więcej przeczytasz na stronie organizatora.

  

Chcesz wiedzieć więcej?

 

Najważniejsze informacje znajdują się w ulotce, a zasady konkursu są opisane w Regulaminie.
Newsy zamieszczamy na naszym profilu FB.
Masz pytania? Napisz teacher.award@akcesedukacja.pl